Paulo Coelho’nun dediği gibi

Bir hayali ulaşılmaz kılabilecek tek bir şey vardır; başaramamaktan korkmak.

Merhaba benim adım Ömer. Ankara’da yaşayan bir mühendisim. Uzun yıllar İtalya’nın ve dünyanın en büyük firmalarından birinde yönetici pozisyonunda çalıştım.

Üniversitemin ilk yıllarında başladığım dünya turu yapma arzumu -hem işimin sunmuş olduğu imkanlardan hem de kendi çabalarımla- büyük bir oranla tamamlamış bulunmaktayım. İlk hedefim olan “30 yaş 30 ülke” görevini tamamlamış olmanın haklı gururunu yaşamaktayım.

Bütün bu süreç içerisinde hayatıma yön verecek kadar etkilendiğim ve ilham aldığım bir çok tecrübe edindim. Talop Collection projemin doğuşu da bu tecrübelere dayanmaktadır.

Bazı eşyalarımız bizim için çok değerlidir. Hatta bazıları bizi daha değerli hissettirir.

Evet hepimiz çok değerli insanlarız!

Hayatta önem verdiğimiz anları daha da renklendirmek ve geçirdiğimiz sürenin kalitesini arttırmak hepimizin hakkı olduğuna inananlardanım.

Mesela kadınların ayakkabı tutkusu ya da mücevher merakının erkeklerdeki karşılığı  saatlerdir. Erkeklerin en sofistike ve en klasik aksesuarları saatleridir. Ve bu saat tutkusu  köstekli cep saatleriyle başlamış ve kol saatleriyle devam etmiştir ve bir prestij sembolü haline gelmiştir. O kadar ki bu aksesuarlar sayesinde insanların karakterlerini dahi okuyabilirsiniz. Aynı şekilde kadınların ayakkabıları, seçmiş olduğu renklerden şekline üzerinde ki çizgilere kadar hepsi kullanıcısı hakkında ipuçları verir.

Aksesuarları saat, ayakkabı ve mücevherat ile sınırlamak çok acımasız olurdu. Talop Collection olarak sizlere ulaştırmayı planladığım her bir eşyanın ayrı bir hikayesi ve ayrı bir karakteri var.

Kariyerimin 5 yılını İstanbul’da yaşayarak geçirdim. Medeniyetler sentezi muazzam şehir İSTANBUL…Anlatması ne mısralara ne de resimlere sığar. İşte bütün bu süreç beni bu işe girmemde cesaretlendiren en büyük unsur oldu.

Zig Ziglar şöyle demiş…

“Çok iyi başlamanız gerekmiyor, ama çok iyi olmak için başlamalısınız.”

Talop isminin nereden geldiğini anlatmak istiyorum. Tahmin etmesi çok zor değil aslında. Soyadım Polat ve dünya sert tınılı markaları seviyor. Yakın bir arkadaşımın kelimeleri tersten okuma antrenmanına denk geldiğim -ki iyi bir beyin jimnastiği olduğunu iddia ediyor kendisi- bir gün kulağıma yerleşen bir isim oldu. Kendisinden de müsaade isteyerek bu ismi dünya markası yapmaya karar verdim. Hayatta ki en sevdiğim özelliğim hep öz güvenim oldu. Nasıl başaracağımı çok iyi öğrendim ve hep öğrendiklerimi paylaştım.

Burada sizlere sunduğum harika ürünler dışında da benimle her konuda irtibata geçebilirsiniz. İnsani özelliklerim el verdiğince sizlere geri dönüş yapacağıma emin olabilirsiniz.

Sevgi ve barış ile kalın

Talop Collection Kurucusu

Ömer Polat

Shopping cart

0

Sepetinizde ürün bulunmuyor.

Hit Enter to search or Esc key to close